Nácvik leteckej nehody

Na Letisku Žilina bude letecká nehoda...

V stredu 17. októbra 2018 sa na Letisku Žilina v Dolnom Hričove spustia sirény na letiskovej veži. Bude sa konať súčinnostné cvičenie záchranných zložiek pri simulovanej leteckej nehode.

Tento krát po prvý krát premiérovo využijeme skutočné lietadlo – náš odstavený bývalý vládny špeciál a niektoré záchranné akcie budú prebiehať priamo v ňom. Dúfame, že po tomto cvičení nám z neho niečo ostane  .

Zložky Rýchlej zdravotnej služby Žilina a Červeného kríža, Krajského a Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Žilina a aj polícia SR, budú zasahovať pri odstraňovaní následkov nehody tohto lietadla s 25 „cestujúcimi“.

Naši cestujúci (dobrovoľníci z vysokej školy) budú profesionálne namaskovaní na rôzne typy poranení, od ľahších odrenín, šoku až po veľmi vážne zranených, ktorí síce strávia pri maskovaní najviac času, ale v reáli si potom už veľa nezahrajú (ale aj cameo úloha je dôležitá)!

Cieľom cvičenia bude prakticky precvičiť činnosť záchranných zložiek letiska, ostatných zložiek Integrovaného záchranného systému a iných podporných zložiek pri riešení leteckej nehody, po jej vzniku a odstraňovaní jej následkov. Precvičí sa zároveň aj procedúra vyrozumenia o vzniknutej situácii, výmena informácii medzi záchranárskymi zložkami a tiež reálne dojazdové časy povolaných zložiek integrovaného záchranného systému.

Účasť médií je vítaná na celom cvičení!

------

LETISKOVÁ SPOLOČNOSŤ ŽILINA, a.s. , Letisko, 013 41 Dolný Hričov:

* prevádzkovateľ medzinárodného letiska v Dolnom Hričove (regionálneho charakteru),

* hlavné centrum Žilinskej univerzity pre výcvik pilotov,

* nepravidelná doprava – predovšetkým aero-taxi lety na objednávku lietadlami pre cca. 6 – 8 cestujúcich, alebo „CARGO“ lety na prepravu malého nákladu

* ad-hoc chartrové lety (viď Jota Aviation BAe 146-200)

* činnosť letectva Armády SR, špeciálne lety pre transplantačný program Fakultnej nemocnice v Martine a ďalšie....

« Naspäť